Zpět

Jiří Žáček, Karel Mařík - Zpověď (2 CD + Kniha)

1 2 3 4 5
4 / 5
( 1 )

Dvojalbum zhudebněných básní Jiřího Žáčka v podání předních interpretů. 2 CD, 22 písní, 123 min. hudby, Kniha básní s originálními kolážemi.

Cena:
825 Kč s DPH
Hlídat dostupnost a cenu:

Chci být informován:

SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ A INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ - ZÁKLADNÍ SHRNUTÍ
 

Tento souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů (pouze EMAIL) dáváte společnosti Jakub Zeman (DVD-PREMIERY.CZ), Hrubého 1204, Praha 8, IČ: 66851912 pouze pro účely sledování ceny produktu a sledování dostupnosti produktu
1. TOTOŽNOST A KONTAKTNÍ ÚDAJE SPRÁVCE
1.1. Správcem Vašich osobních údajů je obchodní společnost Jakub Zeman (DVD-PREMIERY.CZ), se sídlem Hrubého 1204, Praha 8, identifikační číslo: 66851912, (dále jen „správce“).
1.2. Kontaktní údaje správce jsou následující: adresa pro doručování Hrubého 1204, Praha 8, 18200, adresa elektronické pošty obchod@dvd-premiery,cz, telefon 777665212.
1.3. Správce nejmenoval pověřence pro ochranu osobních údajů.
2. PRÁVNÍ ZÁKLAD ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ
2.1. Právním základem zpracování Vašich osobních údajů je Váš souhlas dávaný tímto správci ve smyslu čl. 6 odst. 1 písm. a) Nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) (dále jen „nařízení“).
3. ÚČEL ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ
3.1. Účelem zpracování Vašich osobních údajů (pouze EMAIL) je sledování ceny produktu a sledování dostupnosti produktu.
3.2. Ze strany správce nedochází k automatickému individuálnímu rozhodování ve smyslu čl. 22 nařízení.
4. DOBA ULOŽENÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ
4.1. Doba, po kterou budou Vaše osobní údaje (pouze EMAIL) správcem uloženy, je pouze doba do které budou slněny podmínky pro sledování dostupnosti nebo změny ceny produktu. Poté bude email z databáze vymazaný. 
5. PRÁVA SUBJEKTU ÚDAJŮ
5.1. Za podmínek stanovených v nařízení máte právo požadovat od správce přístup k Vašim osobním údajům, právo na opravu nebo výmaz Vašich osobních údajů, popřípadě omezení jejich zpracování, právo vznést námitku proti zpracování Vašich osobních údajů a dále právo na přenositelnost Vašich osobních údajů.
5.2. Máte právo kdykoli odvolat souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů daný správci. Tímto však není dotčena zákonnost zpracování Vašich osobních údajů před takovýmto odvoláním souhlasu. Váš souhlas se zpracováním osobních údajů můžete odvolat následujícím způsobem: odeslat žádost o výmaz osobních údajů v rámci uživatelského účtu na kontaktní email obchodu: obchod@dvd-premiery.cz.
5.3. Pokud byste se domníval(a), že zpracováním Vašich osobních údajů bylo porušeno či je porušováno nařízení, máte mimo jiné právo podat stížnost u dozorového úřadu.
5.4. Nemáte povinnost osobní údaje poskytnout. Poskytnutí Vašich osobních údajů není zákonným či smluvním požadavkem a ani není požadavkem, který je nutný k uzavření smlouvy.
5.5. Máte kdykoliv právo vznést námitku proti zpracování Vašich osobních údajů pro tyto účely zpracování. Pokud vznesete námitku proti zpracování Vašich osobních údajů pro účely přímého marketingu, nebudou již Vaše osobní údaje pro tyto účely dále zpracovávány.

Všeobecné podmínky

Množství:
- +
ks
Dostupnost: skladem 1 ks
Kdy zboží dostanu?
OSOBNÍ ODBĚR - ZASILKOVNA.CZ objednávky vytvořené do 13:00 dodání do zítra
BALÍK DO BALÍKOVNY objednávky vytvořené do 09:00 dodání do zítra
BALÍK DO RUKY - dobírka objednávky vytvořené do 09:00 dodání do zítra
BALÍK DO RUKY - platba předem objednávky vytvořené do 09:00 dodání do zítra
expedice po obdržení platby
?
BALÍK NA POŠTU - dobírka objednávky vytvořené do 09:00 dodání do zítra
BALÍK NA POŠTU - platba předem objednávky vytvořené do 09:00 dodání do zítra
expedice po obdržení platby
?
PPL CZ - dobírka objednávky vytvořené do 09:00 dodání do zítra
dobírku lze platit i platební kartou u řidiče
?
PPL CZ - platba předem objednávky vytvořené do 09:00 dodání do zítra
expedice po obdržení platby
?
GLS CZ - dobírka objednávky vytvořené do 09:00 dodání do zítra
GLS CZ - platba předem objednávky vytvořené do 09:00 dodání do zítra
expedice po obdržení platby
?
ZASILKOVNA - DOMŮ objednávky vytvořené do 09:00 dodání do zítra
ZASILKOVNA - DOMŮ objednávky vytvořené do 09:00 dodání do zítra
expedice po obdržení platby
?
OS.ODBĚR - ZASILKOVNA.CZ - SK objednávky vytvořené do 09:00 dodání do 26.4.2024
dobírku lze zaplatit v EUR měně dle aktuálního kurzu přepravce
?
GLS - SK objednávky vytvořené do 09:00 dodání do 26.4.2024
Doručení na adresu - SK objednávky vytvořené do 09:00 dodání do 26.4.2024
dobírku lze zaplatit v EUR měně dle aktuálního kurzu přepravce
?
Kompletní ceník dopravy
V prodeji od: 8.12.2021
Kód zboží: 808742
Výrobce: Český národní fond kultury
Autorem hudby k 22 písním o celkové délce 123 minut je skladatel, producent a instrumentalista Karel Mařík. Součástí fyzického vydání dvojalba (nikoliv u digitální verze) je kniha vybraných básní Jiřího Žáčka s originálními kolážemi Vratislava Nohy.

Písně nazpívali přední interpreti: František Černý ze skupiny "Čechomor", Igor Timko ze skupiny "No Name", Petr Janda ze skupiny "Olympic", Daniel Hůlka, Helena Vondráčková, Marta Jandová, Ivana Klimentová, Marta Berkyová, Kristýna Peterková, Jan Dolanský, Roman Zach, STIGO a Karel Mařík.

Jiří Žáček patří k nejčtenějším českým básníkům. Jeho tvorba, v níž dokázal skloubit lyriku a humor, oslovuje čtenáře a čtenářky všech generací už pět desetiletí. Píše vážnou poezii, ale také epigramy, aforismy, parodie, písňové texty, nonsensové verše pro děti i dospělé, bajky, fejetony, divadelní a televizní hry, pohádky, ale může se pochlubit i úspěšným slabikářem pro prvňáčky a dětskou encyklopedií. Je autorem více než padesáti knížek pro děti i dospělé, které vyšly v celkovém počtu téměř tři miliony výtisků. Získal řadu nakladatelských cen, 3 Zlaté stuhy za nejlepší dětskou knížku roku v České republice a také třeba Bílou vránu 2007, kterou uděluje Internationale Jugendbibliothek v německém Mnichově.

V básních Jiřího Žáčka se střetá věcnost vystudovaného inženýra s vroucností a okouzlením nenapravitelného romantika. Možná i proto verše Jiřího Žáčka nestárnou a lákají ke zhudebnění.

Karel Mařík, skladatel, producent a instrumentalista přichází s nevšedním hudebním pojetím dvou desítek básní Jiřího Žáčka na dvojalbu "Zpověď".

"Zpovědí chceme zprostředkovat příznivcům Jiřího Žáčka, ale i těm, kteří si ho díky novému albu teprve objeví , emotivní propojení básní, hudby a umělecky pojatých fotografií, " říká autor projektu Karel Mařík.

Vizuální stránku alba "Zpověď", videoklipy k písním a obrazové ztvárnění básní, vytvořil profesionální fotograf, malíř a filmař Vratislav Noha.

Nápad zhudebnit básně Jiřího Žáčka nosil v sobě Karel Mařík dlouho. Teprve covidová doba mu dala prostor svůj sen realizovat.

"Některé ze zhudebněných básní Jiřího Žáčka jsou i více než tři dekády staré, avšak pro svá silná sdělení jsou aktuální i pro dobu, kterou žijeme my dnes," dodává Karel Mařík, který před dvěma lety hudebně produkoval a složil hudbu na sólové album s názvem "Last testament" legendárního zpěváka Dana McCafferty ze skotské skupiny Nazareth.

Jedinečné bylo také natáčení alba "Zpověď". "Skladby jsme nahrávali živě, což není až tak neobvyklé, ale dnes je už raritou, že všichni muzikanti natáčeli písně společně v jeden moment. Tím získaly nahrávky větší autenticitu, vnitřní energii a živost, kterou diváci uslyší také na koncertech."

Natáčení probíhalo v hudebním studiu "Dark Sight" mladého talentovaného kytaristy Tomáše Kryla, který stojí i za zvukovou režií. O mastering alba se postaral zvukový mistr Eike Freese z hudebního studia "Chameleon" v Hamburku, který spolupracoval např. se skupinami Deep Purple, Apocalyptica, Helloween či se zpěváky I. Gillanem a A. Cooperem.

Album nahráli kromě Karla Maříka (piano a akordeon), Tomáš Kryl (kytary), Zdeněk Ševčík (bicí), Miloš Miškovský (baskytara), Adam Karel Mařík (kytary) a hosté Vratislav Bartoš (trumpeta a křídlovka), Ondřej Klímek (saxofon, flétna) a Andrea Jiskrová (housle). Většina písní je zpestřena živým smyčcovým orchestrem.

CD 1
1. Voda, voděnka 06:11
2. Jasná noci! Temná noci! 06:34
3. Kdo učí ptáky zpívat 06:04
4. Sonet o věrném příteli 06:08
5. Popěvek při holení 06:22
6. Vytí za mrtvého vlka 1 07:01
7. Svatební 05:27
8. Chybíš mi 10:30
9. Ochotnická 04:44
10. Sen o smrti 07:48
11. Já a ty 04:56
CD 2
1. Delfíni 07:48
2. Labuť letí 03:23
3. Obejmi mě 05:02
4. Ofélie 04:39
5. Vytí za mrtvého vlka 2 05:28
6. Tiché ráno 04:22
7. Kavárenský povaleč 03:18
8. Kouzla letní noci 03:20
9. Čtenářky básní 03:33
10. Díky 05:42
11. Má vlast 05:31
V prodeji od: 8.12.2021
Původní název: Jiří Žáček, Karel Mařík - Zpověď
Rok výroby: 2021
Země výroby: Česko
Žánr: Pop
Hrají: Daniel Hůlka
František Černý
Helena Vondráčková
Igor Timko
Ivana Klimentová
Jan Dolanský
Karel Mařík
Kristýna Peterková
Marta Berkyová
Marta Jandová
Petr Janda
Roman Zach
STIGO
Délka: 123 minut
Jazyk: stereo
Zvuk: stereo 2.0
Typ média: CD